All for Joomla All for Webmasters

TITLE

DESCRIPTION

Sakaryada gezilecek yerler ve kız yurdunda kalanlara tavsiyeler

Sakarya ili marmara bölgesinin yüz ölçümü bakımından en büyük 3. Şehridir. Ulaşım bakımından metropol istanbula a yakınlığından dolayı sanayisi gelişmiştir. Sakarya ili gezilecek yerleri ele alacak olursak taraklı ilçesinde sıcak yer altı suları (kaplıca) ve meshur taraklı evleri, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün köşkü bu ilçe sınırları içinde olup doğal güzellikleri ve coğrafi yapısı sebebiyle ilçe günümüz de birçok sinema filmi ve dizi filme ev sahipliği yapmaktadır. GEYVE, PAMUKOVA ve ALİFUATPAŞA ilçelerinde ise meyvecilik, asma bahçeleri ve soğan üretimi ile ünlenmiştir ayrıca bu ilçelerde SAKARYA meydan muharrbesinden kalma savas alanları ve kalıntılar ile savas komutanlarından Ali Fuat ve Mustafa Kemal Atatürk’ün müzeleri bulunmaktadır. AKYAZI VE HENDEK ilçeleri ise gerek doğa truzmi gerekse organik tarım açısından gelişmiş olup bölgede çok sayıda yaylalar ve sıcak kaplıca termal tesisleri barındırmaktadır. Kuzuluk ihlas termal tesisleri ve gülbahçe alabalık tesisleri, altındere alabalık tesisleri ve salman dede piknik alanları gezilip görülmesi gereken yerlerin ilk basında gelmektedir. FERİZLİ, SÖĞÜTLÜ, KARASU ilçeleri ise Karadeniz in kıyısında yer aldığından sahil truzimi açısından yaz aylarında çok yoğun kalabalığa ulaştığından sakarya ilini denizle bulusturmasının yanında ilçeyi kısmen de olsa batı karadeniz bölgesine bağlamaktadir. Ayrıca Eskişehir de doğup bilecik sakarta illerini geçen sakarya nehri bu ilçeden karadeniz ile bulusmaktadır. Ayrıca dünya tarihinde sayılı ülkelerde olan doğal oluşum longoz gölü bu ilçemiz sınırları içindedir. MADEN DERESİ de pırıl pırıl suyu ve üzerinde ki şelalelerive doğal kanyonlarıyla kano severlerin bulusma noktasıdır. SERDİVAN, ERENLER, ADAPAZARI ilçeleri ise SAKARYA ilinin merkez ilçeleridir. Bu ilçelerde sosyal aktiviteler ve günlük yasam oldukca hareketlidir.sakarya iline adını veren sakarbaba türbesi ve bizans kralı justinaus kralının ozmanki şartlarla sakarya nehri üzerine insa edilen ve bizans kralının adını taşıyan tarihi köprü bu ilçeler sınırlarındadır. Sakarya üniversitesi Kampüs yerleşkesi bu ilçeler sınırları içindedir. Ayrıca ögrencilerin uğrak noktaları mavidurak ve çark caddesi bu ilçelerdedir. Ulaşım açısından bu ilçeler daha sık bir taşıma ağıyla yaklasık 100 bin öğrenciye her yıl hizmet vermektedir. her gecen yıl gelişen SAKARYA ili son nufus sayımında 852 bin suan ise 1 milyon nufusa sahiptir. Gerek istanbula yakınlıgı gerekse sosyal aktivite ve tarihi mekanlar ve sakarya üniversitesinin basarı grafiği acısından öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen iller arasındadır.
Çark caddesine olan yakınlığı ve ulaşım kolaylığı sağlayan Asyalı kız yurdu size sakaryada kız yurdu aramanıza gerek bırakmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asyalı Yurt

Asyalı şirketlerinin kurucusu Cengiz Ali Özdemir 1974 senesinde yemekçilik sektöründe iş hayatına başlamıştır. Uzun yıllar Dörtyol sanayi çarşısında faaliyet gösteren özdemir ailesi 2005 yılında öğrenci sektöründe apart açarak girmiştir. 2011 yılında TC milli eğitim bakanlığına bağlanarak resmi kız öğrenci yurdu olarak devam etmektedir.Asyalı Yurt Galerisi

İletişim